Prototypowanie opakowań Bimart

Wykonywanie prototypów opakowań

Estetyka opakowania jest bardzo ważna. Niebanalny projekt graficzny skutecznie wyróżni produkt na półce sklepowej, wzbudzi zainteresowanie klienta, zachęci do zakupu. Równie istotna jest funkcjonalność opakowania – powinno być poręczne, dobrze chronić przed uszkodzeniem, łatwo się otwierać. Na etapie projektowania niezbędna jest analiza cech fizycznych (np. sztywności), które będą miały wpływ na skuteczne zabezpieczenie produktu. Aby zapewnić najwyższą jakość finalnego wyrobu, na życzenie klienta wykonujemy prototypy opakowań. Umożliwiają one wszechstronne sprawdzenie opakowania jeszcze przed uruchomieniem masowej produkcji

Co to są prototypy opakowań?

Prototypowanie pozwala na wizualizację opakowania – pokazuje jego wygląd, system składania, sposób otwarcia i zamykania. Dzięki temu, że prototyp wykonywany jest z tego samego materiału co produkt finalny (tektury, kartonu, folii), możliwe jest wstępne sprawdzenie właściwości wyrobu przed uruchomieniem masowej produkcji. Wykonywanie prototypów minimalizuje ryzyko popełnienia kosztownego błędu w konstrukcji. Na etapie prototypowania można dokonać wszelkich koniecznych zmian czy korekt.

Wyróżnij swoją ofertę – zamów prototyp

Wykonanie prototypu to również świetny sposób na zaprezentowanie wstępnego projektu opakowania. Miniaturowe makiety nie są w stanie oddać walorów estetycznych oraz wartości funkcjonalnych opakowania. Prototypowanie pozwala przygotować rzetelną prezentację produktu, z dokładną wizualizacją właściwości opakowania.

Prototypowanie opakowań

Wykonywanie prototypów jest usługą realizowaną dodatkowo, na życzenie klienta. Bazując na podanych informacjach, możemy zaprojektować siatkę graficzną wykrojnika.
Posługujemy się również zestawem podstawowych wzorów opakowań kartonowych, opracowanych przez FEFCO, dzięki czemu możemy ułatwić określenie specyfikacji prototypów opakowań.
Prototypy wykonujemy na ploterze tnącym ZUND.